ÖYP Esas ve Usuller ile İlgili Anket Sonucu Açıklanmıştır.

Düzenlediğimiz ankete 312 kişi katılım göstermiştir. Ankette belirtilen ifadelerin bir çoğu aslında çözüm getirmeyip yalın bir şekilde düşünceyi oluşturmaktadır. Bu ifadeler özellikle bir çok arkadaşımızın düşüncesini kapsadığı düşünüldüğü (forum siteleri) için bu şekilde verilmeye çalışılmıştır. sonuçlar aşağıdaki gibidir.

Sonuçlara bakıldığında %40 sorunların hukuki bir zeminde çözülmesi gerektiği görülmektedir. Bu durum bir çok arkadaşımızın diyalog yolunu denedikleri ancak artık son olarak hukuki zemin arayışına girdiklerini gösterebilir. %19 ile üniversitelrein art niyet uyguladığını düşünen arkadaşlarımızın sayısıda ikinci sırada gelmekle aslında ilk yargıyı destekler bir boyut kazanmıştır. 

Şunu belirtmek isterizki; dernek olarak yakın zamanda Esas ve Usuller ile ilgili bir rapor hazırlayacağız. Bu rapor üzerinden YÖK ile diyalog kurulması, mümkünse bu sorunların diyalog yolu ile çözülmesi, mümkün olmadığı durumdada yasal zemine taşınması için çaba göstereceğiz. Bu anlamda niceliksel çoğunluğumuz temsiliyet açısından oldukça önemlidir.

Facebook sayfamızda bizi beğenen (Like) arkadaşlar, eğer sizde ÖYP araştırma görevlisi olarak bir üniveritede çalışıyorsanız. Bizlere katılmanız, temsiliyet gücümüzü artırmanız, dilerseniz bizlerle birlikte konu hakkında çalışmanız için derneğimiz üyeliğine sizleri davet ediyoruz. Saygılarımızla..

ÖYP Araştırma Görevlileri
Yönetim Kurulu

Dernek Üyeliği İçin Tıklayınız..Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   2877 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret77923
Site Haritası