Mevcut ve Yeni Atanan ÖYP Araştırma Görevlilerinin Katılımlarını Bekliyoruz

Sivil toplum kuruluşları ve dernekler, resmi kurumlar dışında ve bunlardan bağımsız olarak çalışan, hukuki, sosyal, kültürel ve çevresel amaçları doğrultusunda lobi çalışmaları, ikna ve eylemlerle çalışan, üyelerini ve çalışanlarını gönüllülük usulüyle alan, kar amacı gütmeyen ve gelirlerini bağışlar ve/veya üyelik aidatları ile sağlayan kuruluşlardır. Bu anlamda mesleki grup dernekleri,  o mesleki grupların hukuki ve sosyal boyutlarıyla; hakları ve olanaklarının en üst seviyeye çıkarılmasında önemli roller üstlenmektedir.

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Araştırma Görevlileri derneği de mesleki dayanışmayı sağlamak, meslek grubunun niceliksel anlamda temsiliyeti sayesinde ilgili kurumlar önünde sinerji yaratmak ve ÖYP ile ilgili kurumlar ile diyalog ile yasal zeminde çözüm arayışları yaratmak amacıyla kurulmuştur. Bu dernek altında yaratılacak sosyal dayanışma sizlere;

  • özlük ve yasal haklarınız konusunda bilgilendirme,
  • mesleki birliktelik sayesinde işinizle ilgili yardımlaşma imkanı bulabilme,
  • derneğin düzenleyebileceği bilimsel etkinliklere katılma,
  • kurumlar önünde daha güçlü bir yapıyla temsil edilme
  • sorunların çözümü için kurumlar ile diyaloğu kuran bir mekanizmanın adınıza işlemesi,
  • ÖYP ile ilgili sorunların hukuki bir zeminde tüzel kişilik ile çözümü vb.

imkanlar sağlayacaktır. Bu imkanların gerçekleştirilmesi için derneğimizin temsiliyet gücünün artırılması ve yukarda sayılı eylemleri karşılayabilecek maddi gücünün bulunması gerekmektedir. Bunu sağlamak siz ve bizlerin katkısı ile mümkün olabilecektir. Dolayısıyla derneğe üye olmanız, derneğin çalışmalarına değerli katkılarınızı sunmanız bizim için oldukça önemlidir.

Altını çizmek istediğimiz bir diğer konu ise, dernek üyeliğinin araştırma görevlileri için hiçbir sakıncasının olmayışıdır. Bu durum 657 ve 2547 sayılı kanunlar kapsamında akademik personellerin tamamına tanınan bir haktır.

Bu vesile ile mevcut ve 2012 Ağustos ayında atamaları yapılacak olan yeni ÖYP araştırma görevlilerini derneğimiz üyeliğine davet ediyoruz. Saygılarımızla.

ÖYP ARAŞTIRMA
GÖREVLİLERİ DERNEĞİ
YÖNETİM KURULU 

Not:  Dernek Üyeliği için http://www.oyp.org.tr/?&Bid=1362923&/DERNEK-%C3%9CYEL%C4%B0%C4%9E%C4%B0 adresinde yer alan işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   4164 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret77922
Site Haritası